mgr Wojciech Bartoszek
WOS

Wykładowcy Historia
Nel Powel

• w trakcie 18 lat pracy zawodowej, jako nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, Liceum nr 1 w Bydgoszczy,
    Gimnazjum Klasycznego w Bydgoszczy
  • Egzaminator OKE: liceum: z zakresu egzaminu maturalnego z historii oraz z wiedzy o społeczeństwie, gimnazjum: z zakresu części humanistycznej
  • Nagroda Dyrektora Szkoły
  • Prowadzenie , koordynacja oraz autorstwo pytań w międzywojewódzkim festiwalu historycznym Tradycja i Pamięć. Konkurs odbywa się pod patronatem kujawsko-pomorskiego i łódzkiego  Kuratora Oświaty.
  • Wykładowca historii i wos w Centrum Edukacyjnym Maturita

Od kilkunastu lat uczę historii i wiedzy o społeczeństwie.

Historia magistra vitae est – Historia jest nauczycielką życia - kto zrozumie to zdanie,
będzie potrafił logicznie myśleć, bo historia i wos, to przedmioty, których przysłowiowe „wykucie” bez zrozumienia faktów niczego nie uczą. Dlatego przede wszystkim historię trzeba zrozumieć, a dopiero potem można się jej nauczyć. Do tego dążę,  przygotowując uczniów do wszelkich egzaminów zarówno na poziomie gimnazjalnym, jak i licealnym.

Zrozumiecie przyczynę i skutek wydarzenia, obojętnie czy jesteście gimnazjalistami
czy licealistami, wówczas osiągniecie sukces poparty wiedzą.

W wolnych chwilach wędkuję i bawię się z synkiem, który jest na etapie nieustannego zadawania skomplikowanych pytań, na które coraz trudniej mi znaleźć logiczne odpowiedzi.