mgr Marta Górna
Wykładowcy Biologia
Anna Kledzik
Biologia
Poznań
Kamila Stasiewska
Biologia
Bydgoszcz
Marek Grzywna
Biologia
Bydgoszcz, Toruń
Katarzyna Kachel
Biologia
Bydgoszcz
Danuta Madziar
Biologia
Bydgoszcz
Magdalena Czerwińska
Biologia
Bydgoszcz
Danuta Matczak
Biologia
Bydgoszcz
Beata Biernacka
Biologia
Bydgoszcz

  • Nauczycielka - korepetytorka w centrach edukacyjnych z kilkuletnim doświadczeniem
  • Absolwentka biotechnologii na Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Wiceprezes Zarządu w Fundacji “Fantazmat”
  • Wykładowca biologii w Centrum Edukacyjnym MaturitaDrodzy Maturzyści!

Sama kiedyś też stałam przed wyborem przedmiotów maturalnych i kierunku studiów. I też kiedyś potrzebowałam pomocy pozaszkolnej, ukierunkowania na to, co tak naprawdę trzeba napisać na egzaminie maturalnym i jak się to robi, żeby odnieść sukces. Przez lata edukacji pozaformalnej odkryłam, że matura, tak jak i inne egzaminy, to, oprócz porządnej dawki wiedzy, także pewien schemat, w którym należy się sprawnie poruszać. Mogę pokazać Wam, jak podchodzić do zadań oraz wyposażyć Was w porcję wiedzy i umiejętności, jak pokonać tego potwora zwanego maturą. Od kilku lat współpracuję lub współpracowałam z centrami edukacyjnymi (m.in. Edu-Center, Elite, MatMan, Moose) oraz przygotowywałam uczniów indywidualnie. Mam na swoim koncie maturzystów, którzy spełnili swoje marzenia o medycynie, weterynarii, czy psychologii, a także laureatów i finalistów konkursów kuratoryjnych. 
Ukończyłam dwa kierunki studiów - biotechnologię pod kątem medycznym oraz filologię rosyjską. Obecnie nauczam prywatnie biologii, chemii i języka rosyjskiego oraz pracuję w Zarządzie Fundacji “Fantazmat”. Taka interdyscyplinarność i multizadaniowość daje mi (i może dać też Wam, gdy spotkamy się na zajęciach) niezwykłą otwartość, umiejętność szukania rozwiązań i zależności w tym, co nas otacza, czyli de facto, w świecie natury. Mogę nauczyć Was z jednej strony myślenia pod klucz, a z drugiej myślenia globalnie, całościowo na temat procesów zachodzących w przyrodzie. Chciałabym podzielić się z Wami swoją wiedzą z biologii, a także umiejętnościami analizy, wnioskowania i dostrzegania zależności, bo wbrew pozorom, biologia to nie nauka na pamięć, a nauka o życiu, o funkcjonowaniu, o rozumieniu procesów, które dotyczą każdego z nas, każdej naszej komórki i całego naszego otoczenia. Od biologii nie da się uciec :) Przy takim pojęciu tematu będzie Wam dużo łatwiej wpasować się w standardy matury rozszerzonej. Poćwiczmy myślenie i to, jak Wasze myśli ubrać odpowiednio w słowa! 
Zajęcia prowadzę w sposób kompleksowy, dynamiczny, czasem humorystyczny, bazując na doświadczeniach i skojarzeniach tak, by jeszcze silniej wytworzyć połączenia w Waszych mózgach między odpowiednimi kawałkami wiedzy, tak by egzaminator, który dostanie Wasze prace, był zadowolony.

W wolnym czasie zajmuję się sztukami performatywnymi, tańcem orientalnym oraz szeroko pojętą branżą grową. I uwielbiam świnki morskie :) 

Do zobaczenia na zajęciach!

© 2017 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.