mgr Rafał Schaffrath

• właściciel i lektor w PRIDE - Szkoła Języków Obcych
  • państwowy egzaminator maturalny
  • pięciokrotny laureat nagrody dyrektora w VI LO w Bydgoszczy
  • wielokrotny laureat nagrody Prezydenta Miasta oraz Kuratora Kujawsko-Pomorskiego za szczególne sukcesy w nauczaniu i przygotowaniu uczniów do konkursów na szczeblu kuratoryjnym
  • kilkunastu laureatów w konkursach kuratoryjnych oraz finalistów w olimpiadach ogólnopolskich
  • Wykładowca języka angielskiego w Centrum Edukacyjnym Maturita

Moi Drodzy!
Język angielski to dla mnie czysta pasja i umiejętność, którą chciałbym Wam przekazać. Uwielbiam uczyć mówić, gdyż sądzę, że jest to kluczowa sprawa w nauczaniu języka obcego. A do niej potrzebna jest bardzo dobra znajomość słownictwa i struktur gramatycznych. Uwielbiam odkrywać je z uczniami i zarażać ich pasją do języka angielskiego. Wiem, że egzamin maturalny może być dla Was czymś przerażającym. Jednak dając sobie i mnie szansę – sądzę, że zdamy go w spokojny sposób, uzyskując Wasze wymarzone wyniki na wybranym poziomie. Jestem zawsze otwarty dla uczniów i cenię sobie bezpośredni kontakt z szacunkiem z obu stron. Wytężona praca może być także miła, przyjemna i motywująca, a o to zawsze dbam na swoich zajęciach.
Prywatnie, jestem szczęśliwym mężem i tatą dwójki dzieci – tegorocznego maturzysty i tegorocznej ósmoklasistki – za nimi już te egzaminy, a Was one jeszcze czekają – nie martwcie się, wspólnie damy radę! Poza tym uwielbiamy dobrą rockową muzykę, jeżdżę na koncerty, kupuję sporo płyt z muzyką :)
Natomiast wakacje staram się spędzić w południowej Europie, którą uwielbiam – Hiszpania, Włochy, Portugalia – mógłbym tam na stałe zamieszkać!