mgr Anna Kledzik
Wykładowcy Biologia
Kamila Stasiewska
Biologia
Bydgoszcz
Marek Grzywna
Biologia
Bydgoszcz, Toruń
Katarzyna Kachel
Biologia
Bydgoszcz
Marta Górna
Biologia
Bydgoszcz
Danuta Madziar
Biologia
Bydgoszcz
Magdalena Czerwińska
Biologia
Bydgoszcz
Danuta Matczak
Biologia
Bydgoszcz
Beata Biernacka
Biologia
Bydgoszcz

  • Nauczyciel biologii w IX lo w Poznaniu
  • Współorganizator Wielkopolskich Konferencji dla Nauczycieli
  • Wykładowca biologii w Centrum Edukacyjnym Maturita


Dzień dobry Maturzyści!


Mogę powiedzieć o sobie: nauczyciel z powołania. Ukończyłam dwa kierunki studiów magisterskich, w tym ukochaną biologię, oraz dwa kierunki studiów podyplomowych (chemia, fizyka). Taka interdyscyplinarność jest niezwykle przydatna w zrozumieniu i przekazaniu moim Maturzystom niełatwych zależności przyczynowo-skutkowych, których w biologii niemało ;) Doświadczenie zdobywałam już na studiach – pracując jako nauczyciel - popularyzator nauki. Teraz chciałabym z Wami podzielić się swoją wiedzą z biologii.

Wiem, biologia nie jest łatwa. Dużo materiału do opanowania w formie „pamięciówki”, ale wiele zależy również od tego, czy potraficie rozwiązywać zadania maturalne. Istnieją na to sposoby, którymi chcę się z Wami podzielić ;) Sama uczyłam się do rozszerzonej matury, zatem wiem, ile trzeba włożyć wysiłku w wymarzony wynik.

Zajęcia prowadzę dynamicznie
, wypracowałam swoje schematy w rozwiązywaniu zagadnień m.in. z metabolizmu, genetyki czy fizjologii. Na moich zajęciach nauczysz się myśleć jak egzaminator i nabędziesz umiejętności „wstrzeliwania się” w klucz, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz swobodnego operowania wiedzą biologiczną – nie w postaci fragmentów z danego działu. Liczy się podejście holistyczne, czyli całościowe.
 
W wolnym czasie, lubię odpocząć i zregenerować siły z dobrą książką lub pojeździć na rowerze.

Do zobaczenia na zajęciach!


© 2017 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.